Dofča.cz s.r.o.

ID: 1005323

Termín: 11.02. (So) - 19.02. (Ne) 2023

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Lodní

Strava: All inclusive

Cena: 38 990 Kč

Poloha
Upozornění: Upozorňujeme na nutnost plného očkování a PCR testu max 48 hodin před odletem
Zažijte s RIVIERA TOUR opravdový zážitek. Do Dubaje přiletíme kolem půl noci. Po odbavení a vyzvednutí zavazadel nastoupíme do přistaveného autobusu, který nás proveze krásnou vyhlídkovou trasou nočním městem Dubaj. Po cca hodince krásné projížďky zamíříme mimo město přímo do pouště mezi Beduíny, kde Vás čeká zajímavé přivítání , program, povídání a očekávání východu slunce v poušti. Opravdu nezapomenutelný zážitek. Po východu slunce následuje beduínská snídaně plná čerstvé zeleniny, zdraví prospěšného panenský olivový olej, sladkého ovoce a pro dochucení bylinky a koření. Vyzkoušet můžete i Mansaf, jenž se  se skládá z lahodně připravené a okořeněné rýže, na které jsou kousky jehněčího masa, připraveného ve fermentovaném jogurtu. Po snídani odjezd do přístavu a nalodění. Nezapomenutelný zážitek.

.
Program
1. den: Odjezd  do DubajeVečer setkání na letišti.  Odlet ve večerních hodinách do Dubaje. Doba letu cca 6 hodin. Časový posun 2 hodiny. Přímý let do Dubaje bez přestupů. Svoz transferem RIVIERA TOUR (za příplatek 1090,-Kč) na trase Frýdek Místek- Ostrava- Olomouc- Vyškov- Brno a na letiště. 
2.den: Dubai-SAE     00.00- 21.00Brzy ráno přílet do Dubaje, speciální výlet nočním městem do pouště mezi Beduíny, východ slunce, beduínská snídaně, přesun autokarem do přístavu. Následuje odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Neopakovatelným zážitkem je první vyplutí z přístavu. V podvečerních hodinách nás čeká první servírovaná večeře o několika chodech, která pro vás bude opravdovým gurmánským zážitkem. Ve večerních hodinách zavítáme do lodního divadla na estrádní program, a pokud zůstane ještě dost síly, půjdeme se bavit s animátory. Dubaj-lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“ je jeden z emirátů ve Spojených arabských emirátech (SAE) v Perském zálivu. Je nejlidnatějším a druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů, hned po emirátu Abú Dhabí. Emirát Dubaj leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu a je svými 4 114 km² a 2,262 mil. obyvateli (sčítání z roku 2008) po Abú Dhabí druhý největší. Vládce Dubaje je šejch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je viceprezidentem a premiérem SAE (Hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj. Největší část emirátu zabírá poušť. Emirát se nečlení na žádné nižší správní celky, avšak od roku 1954 působí v rámci emirátu instituce „Obec Dubaj“ (anglicky Dubai Municipality), jež má na starosti běžné záležitosti emirátu, jako jsou zdraví, životní prostředí či územní plánování.
3.den: Abu Dhabi-SAE  07.00-21.00je hlavní město Spojených arabských emirátů a metropole stejnojmenného emirátu. Město má 1 500 000 obyvatel. Město má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů zůstalo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem. Byly zde pořádány mezinárodní soutěže v letecké akrobacii Red Bull Air Race. Velká mešita šejka Zayeda - její architektura byla odvozena z marocké mešity v Casablance, patří k největším v islámském světě. Zaujímá plochu 22.412 metrů čtverečních a pojme 41 tisíc věřících, ženám je vstup povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývajícím hlavu (vlasy), paže i nohy. Měšita byla otevřena v prosinci roku 2007. Je zbudována především z bílého mramoru, vykládána dalšími barevnými kameny, některé výzdobné články jsou zlacené, skleněné lustry dodala firma Swarowski. V sousedství měšity je hrob šejka Zayeda, který stavbu financoval. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES
4.den:  Sir Bani Yas Is. – SAE 8.00-17.00Zakotvíme na přírodním ostrově cca 170 km od Abu Dhabi. Ostrov je největší přírodní rezervací a původně domovem Arábie. Díky památkové péči a ekologickým investicím se stal domovem tisíců volně se pohybujících zvířat a několika milionů rostlin a stromů. Rezervace byla založena v roce 1977 šejkem Zayed Bin Sultan Al Nahyan. Návštěva toho místa bude úžasným zážitkem především pro milovníky přírody, fauny a flory
5.den: Plavba na mořiPlavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech
6.den: Muskat-Oman  07.00-18.00je hlavní město Sultanátu Omán a zároveň největší město v zemi. Také je správním městem Maskatského guvernorátu. Metropolitní oblast se rozkládá na ploše o přibližně 1 500 km² a zahrnuje šest vilájetů . Město leží na pobřeží Arabského moři podél Ománského zálivu v blízkosti strategicky položeného Hormuzského průlivu. Oblast v níž se město nachází se rozkládá v podhůří a mezi vrchy západní části skalnatého pohoří Al-Hadžar. První zmínky o Maskatu pochází z doby počátku 1. století n. l. a popisují jej jako významné přístavní město mezi západem a východem. Během své existence se Maskat ocitl pod vládou jak domorodých kmenů, tak pod vládou zahraničních zemí – třeba Persie a Portugalska. V 18. století se vliv Maskatu rozšířil až k východnímu pobřeží Afriky a Zanzibaru. Jakožto významný přístav v Ománském zálivu přitáhnul Maskat zahraniční obchodníky a osadníky z Balúčistánu, Persie a dalších zemí. Od doby kdy začal vládnout sultán Kábús bin Saíd, prodělal Maskat velký rozvoj infrastruktury, začal se rozrůstat a dal za vznik multietnické společnosti.
7.den: Khasab-Oman 09.00-18.00je město v ománské exklávě Musandam. Je správním střediskem Musandamského guvernorátu. Od hlavního města Maskatu jej dělí 500 km, kvůli své poloze a vzdálenosti od zbytku Ománu je přezdíván Arabské Norsko. Chasab byl vystavěn Portugalci na počátku 17. století, tedy v době vrcholu portugalské moci v této oblasti. Pozemní přístup do Chasabu byl fakticky nemožný do doby vybudování moderní přímořské silnice, která umožňuje rychlý přístup do a ze Spojených arabských emirátů. Chasab se poté stal oblíbeným víkendovým místem pro občany SAE. Nová silnice rovněž zpřístupnila vesnici Tawi, kde mohou být spatřeny pravěké malby lodí, zvířat a bojovníků na stěnách v blízké hoře.Chasab má dobrou pozici pro obchodování, díky blízkosti k Íránu. Íránci do Chasabského přístavu dováží ovce a kozy, odkud jsou tato zvířata v kamionech transportována do SAE a Saúdské Arábie.
8.den: Dubai-SAE     09.00- 23.59Celý den v Dubaji. Využít můžete fakultativní výlet .Po odjezdu z přístavu pojedeme do Dubai Frame, což je rozhledna ve tvaru rámu v Dubaji a pak zavítáme do Pak Miracle Garden, což je zahrada, která se rozkládá na 72 000 metrech čtverečních a v zimním období, mezi říjnem a dubnem, je tu vysázeno přes 100 milionů květin. Květiny zobrazují různé ornamenty, obrazy nebo jsou jimi porostlá auta, či dokonce malá vesnice domečků. Z květů jsou sestavená srdce, lokomotiva, hodiny, v nabídce nechybí ani Eiffelova věž. Naše další zastávka bude fotografická zastávka na Burdž al-Arab-Věž Arabů, kterému se také říká díky jeho tvaru plachetnice. Svým luxusem si dokonce zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. Naší poslední zastávkou bude  nevyšší budova světa Burj Khalifa. Tato budova je symbol dubajského úspěchu, měla být pojmenovaná Burj Dubai. Ovšem někdy se i pohádkově bohatý šejk přepočítá. Náklady na stavbu, která probíhala zrovna v době ekonomické krize, jenž se Dubaje dotkla velmi silně, se vyšplhaly až k 1,5 bilionu amerických dolarů. Po návštěvě odjezd do přístavu.9. den:  Dubaj – SAE 00.01Snídaně, vylodění a transfer na letiště, odlet do Vídně.  zdarma   9. den:  Dubaj – SAE 00.01Snídaně, vylodění a transfer na letiště, odlet do Vídně.  *Upozorňujeme, že delegát nesmí provázet skupinu v jednotlivých emirátech. K tomu jsou určeny fakultativní výlet MSC Cruises s odborným licencovaným průvodcem. Delegát bude zajištovat Váš servis výhradně na lodi. V každé destinaci se delegát účastní jednoho výletu plavební společnosti MSC Cruises, kde Vám může být velmi nápomocen, ale není překladatelem.  Informace o výletech a cenách naleznete v katalogu. *Upozorňujeme, že delegát nesmí provázet skupinu v jednotlivých emirátech. K tomu jsou určeny fakultativní výlet MSC Cruises s odborným licencovaným průvodcem. Delegát bude zajištovat Váš servis výhradně na lodi. V každé destinaci se delegát účastní jednoho výletu plavební společnosti MSC Cruises, kde Vám může být velmi nápomocen, ale není překladatelem.  Informace o výletech a cenách naleznete v katalogu.
Cena zahrnuje
leteckou linkovou dopravu ve  třídě  economy
letištní taxy a palivové příplatky
transfery Dubaj: letiště-přístav-letiště
poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC 
ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
přístavní taxy, portýrské služby při nalodění
každodenní úklid kajuty
kapitánský gala večer, gala cocktail
pojištění proti úpadku CK, delegáta CK
animační a zábavné programy na lodi 
divadla, bazény, vířivky, pool servis
Cena nezahrnuje
fakultativní výlety plavební společnosti
servisní poplatek MSC Cruises 10 eur/os/noc     
transfery plavební společnosti v přístavech
nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby        za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)
11.02. (So) - 19.02. (Ne) 2023 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
VNITŘNÍ KAJUTA BELLA další typy pokojů
All inclusive
Lodní
-38 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSpojené arabské emiráty
MístoSpojené arabské emiráty
Hotel102 ARABSKÉ EMIRÁTY PŘES MUSCAT - MSC Opera
VNITŘNÍ KAJUTA BELLA
Termín11.02.2023 - 19.02.2023
DopravaLodní
Odletové/odjezdové místo 
StravováníAll inclusive
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Riviera tour, s.r.o. IČO: 25911741
Vytvářím objednávku...