Dofča.cz s.r.o.

Lago di Ledro

 

Lago di Ledro je malé jezero, které má po obvodu necelých 10 km, tudíž je o mnoho menší než známější jezero Garda, které se nachází necelých 12 km od něj. Ledro je také o mnoho klidnější a turistů tam naleznete pomálu. Proto ho shledávám tak úžasným místem. Jedním z dalších rájů na zemi. K Lago di Ledro se dá přijet z Rivy del Garda bezproblémů tunelem (autem), či veleznámou cyklistickou trasou Strada del Ponale (http://www.youtube.com/watch?v=AeEYMMurIRw), která se ještě před dvacety lety používala jako běžná dopravní cesta i pro kamiony.

Kolem jezera naleznete několik kvalitních kempů, já osobně mohu zcela doporučit Hotel Mezzolago, který vlastní Aldo Novali . Neskutečně všímavý člověk, který zařídí, abyste si dovolenou užili na 100%. Krom krásného výhledu přímo na jezero Vás čeká i místní velmi kvalitní kuchyně, plná převážně pokrmů z ryb, které jsou nachytané na jezeře. 

Jezero Ledro je skvělým výchozím bodem pro cyklisty a horské turisty. Na plážích je možné si půjčit šlapadla, katamarány, veslice a plachetnice, surfy a kanoe, ale přijdou si na své i milovníci rybářského sportu.
Po krátkém výšlapu nad Lago di Ledro se dostanete do uchvacujících hor, které jsou skoro bez turistů. A když to stihnete v květnu, najdete nekonečné stráně rozkvetlého lučního kvítí, mezi kterými nechybí narcisky, hořci a třeba i petrklíče.

Další ze zajímavostí je, že za první světové války z této oblasti byli vysídleni obyvatelé a to do českých rodin, kde pak zůstali 3 roky, než se navrátili zpět. Více informací o tomto exodu se můžete dozvědět třeba v dokumentech ČT http://www.ceskatelevize.cz/porady/10252565159-bohemia-mia/ 
Proto se pak možná nepodivíte, že ulice a náměstí se jmenují po českých městech jako jsou Nový Knín nebo Ptice.

Jestliže se tam vydáte, nezapomeňte v hotelu Mezzolago pozdravovat Alda, jeho maminku a taktéž 99 letou babičku, která patřila mezi ty, které byly vysídlené do Čech (a také kohouta, hlídajícího recepci).

A presto Lago di Ledro!!!

 

ubytování naleznete na: http://www.dofca.cz/ledro případně na vyžádání na e-mailu: info@dofca.cz

 

Lago di LedroLago di LedroLago di Ledro - rozkvetlé loukyLago di LedroLago di Ledro - rozkvetlé loukyLago di Ledro - rozkvetlé loukyulice Ptice (po české obci)pohled na jezero Ledro z hotelu Mezzolagoúžasná kuchyně v hotelu MezzolagoLago di LedroAldo a jeho kohout hlídající recepci v hotelu Mezzolagopohled na Lago di LedroLago di Garda - stará cesta Ponale - ráj cyklistůLago di Garda - Riva del GardaLago di GardaLago di Garda - ráj cyklistů
Vytvářím objednávku...