Dofča.cz s.r.o.

historickou plachetnicí v Holandsku


 

10-17.8.2014 jsem vyrazila s partou mořských vlků a vlčat na plavbu historickou plachetnicí Beantra po holandských Západofríských ostrovech.


 

Posádka se skládala z 26 účastníku, jednoho černého pasažéra a kapitána Otta s matrosou Chris. Vítr nás nešetřil, a tak jsme s 166 tunovým kolosem pluli často i 8,6 uzlů. Naše cesta začala v holandském Lemmeru, pokračovali jsme do Stavorenu, kde jsme přes hráz opustili IJsselmeer a vypluli na Waddenzee na ostrov Texel. Tam nás kromě celodenní projížďky na kolech čekal i program s tuleni. Nenechali jsme si u tohoto ostrova ujít i velmi vzácnou příležitost a loď jsme posadili na samotné mořské dno a čekali na odliv. Ocitli jsme se tak doslova s lodí na souši. Čekala nás i další krásná města jako je Hoorn a jeho hansovní domy, projížďka parní lokomotivou do Medemliku, parníkem do Enkhuizenu a to i s návštěvou velmi krásného skanzenu.


 

Cesta to byla náročná, ale úžasná. Tak snad zas brzy na viděnou, Holandsko na moři!

 

naše trasapříjezd k lodii takto se spaloposádkaStaforenčasto se plulo i víc jak 7 uzlůNeptun nás nešetřili psi jsou vybaveni vestoutěžký to život námořníkabalení hlavní plachty nám dalo vždy zabratbalení hlavní plachty nám dalo vždy zabratbyl to fičákostrov Texelostrov Texel - cyklovýletostrov Texel - cyklovýletostrov Texel - cyklovýletostrov Texel - cyklovýletbrouzdání po mořském dnibrouzdání po mořském dnibrouzdání po mořském dnikapitán Ottozápad slunce nad Texelemmatrosa Chriss vše měla pevně pod kontrolouHoornparním vlakem z Hoornu do Medelblikuskanzen v Enkhuizenuskanzen v Enkhuizenupasování malých lidských červů na námořníkyzávěrečná párty a rozloučení se s Neptunem v Enkhuizenu
Vytvářím objednávku...