Andalusie Andalusie pro seniory

Andalusie - jih Španělska

 

 

Na přelomu září a října 2014 jsem se vydala společně s prima partou Chovservisu do sluncem vyhřátých krajů jižního Španělska, do nespoutané Andalusie. Vybrali jsme pro náš pobyt oblast „pobřeží slunce“ známé jako Costa del Sol. Naší základnou byl 4* hotel na pláži, Play Bonita v Benalmadeně. Při příjezdu se klienti podivovali, jak jsem mohla z tohoto hotelu naposledy odjíždět o 5 kg těžší, ale po celotýdenní výborné stravě záhy pochopili. 

 

Jelikož je Andalusie plná skvostů, tak ani my jsme neleželi příliš na pláži a u bazénů a vydávali jsme se prozkoumat nejbližší okolí. Neuniklo nám známé milionářské městečko Marvella s přístavem Porto Banus, britské území Gibraltar s opičkami a Tarikovou skálou , vydali jsme se vlakem do Malagy, nenechali si ujít prohlídku a ochutnávku ve sklepích vinařské firmy Bodega Quitapenas, kde Vás prý dle legendy zbaví strastí, po cestě do osmého divu světa, do královských paláců Alhambra v Granadě, jsme navštívili výrobnu andaluské šunky chamon Valejo ve vesničce Treveléz vysoko v horách Sierra Nevady, v nejbližším okolí nám neunikly ani slavnosti v Torremolinos a projížďka na lodí z přístavu Puero Marina v Benalmadeně. Kdo měl ještě silu a chuť, vydal se se mnou do nedalekého Maroka, do města Tanger, kde jsme měli možnost nasát úplně jiných vůní a zvyklostí, jako třeba že vyšívání se věnují především muži.

 

Celý týden jsme zakončili v klidné vesničce Mijas, která patří mezi ty známé bílé vesničky „pueblo blanco“, kde jako místní dopravu využívají oslí taxy, přiťukli jsme si poslední sklenkou sangrie a nezbylo nic jiného, než si říci: Bylo to krásné a za rok se těšíme na viděnou!


 

na letišti v Malagapomalu ale jistě vytlačujeme cesofky jako je Čedokinformační schůzka v hotelu Play Bonita v Benalmadeněhotel Playa Bonita v Benalmadeněhotel Playa Bonita v Benalmadeněhotel Playa Bonita v Benalmadeněmilionářské městečko MarvellaPuerto Banus - přístav milionářůGibraltar - britské území cestou na Tarikovu horuGibraltar - britské území cestou na Tarikovu horui kamarádky jsem si na Gibraltaru našliMalagaMalaga- býčí arénajízda vlakem, aneb jak koupit lístkyprohlídka a degustace andaluského vína v Bodega Quitapenasaperitiv před večeřiPuerto Marina v Benalmadeně, známý jaké cukrátko pro své nadýchané střechyvýlet lodí v Puerto Marina Benalmadenavýroba andaluské šunky chamon v Trevélezuvýroba andaluské šunky chamon v Trevélezukrálovské paláce Alhambra v Granaděkrálovské paláce Alhambra v Granaděslavnosti v Torremolinos slavnosti v Torremolinos marocký Tangermarocký Tanger - jak muži vyšívajímarocký Tangermarocký Tanger - trocha hudby k oběduposlední oběd před odletem  na hotelu Playa Bonitakudy, kam?bílá vesnička Mijas Pueblobílá vesnička Mijas Pueblooslíci jako místní taxy v Mijas Puebloposlední sklenka sangrie Bylo to krásné a za rok se těšíme na viděnou!
Vytvářím objednávku...